محمود زنده رودی٬ هنرمند برجسته ایرانی٬ در جشنواره نوروزگان

Submitted on جمعه, 03/03/2017 - 07:49

نخستین جشنواره نوروزگان از دهم تا دوزدهم ماه مارس در شهر تورنتو برگزار خواهد شد. در این جشنواره همزمان با نمایش «رقص‌های هفت پیکر»٬ توسط شاهرخ مشکین قلم٬ هنرمند نام‌آشنای ایرانی٬ نمایشگاهی از تابلوهای استاد محمود زنده رودی٬ نقاش برجسته ایرانی هم با حضور او در تورنتو برگزار خواهد شد. 

در این نمایشگاه٬ لیتوگرافی تابلوهای هفت پیکر(شامل هشت تابلو) و همچنین شش اثر برجسته دیگر از محمود زنده‌ رودی به نمایش و فروش گذاشته خواهد شد. شش تابلویی که علاوه بر لیتوگرافی تابلوهای هفت پیکر (همه آثار محمود زنده رودی)٬ به نمایش و فروش گذاشته خواهد شد: جاویدان٬ @٬ همدلی٬ خرد٬ شهریار و زنگار نام دارند.

استاد محمود زنده رودی٬ هنرمند ایرانی مقیم فرانسه٬ نزدیک به ۶۰ سال است که به صورت جدی در عرصه هنرهای تجسمی فعالیت می‌کند. محمود زنده رودی از دوران کودکی با طرح و رنگ و نقش آشنا شد و در پانزده سالگی٬ برای نخستین بار٬ یکی از آثار او در بی‌ینال نقاشی تهران انتخاب شد و اثرش در کنار آثار بزرگان به نمایش درآمد. محمود زنده رودی٬ با نام هنری «زنده» سال‌هاست به فعالیت هنری می‌پردازد و نمایشگاه‌های متعددی در نیویورک٬ واشنگتن٬ مراکش٬ هنگ کنگ٬ اسپانیا٬ سوئیس٬ الجزایر٬ کانادا٬ قبرس و فرانسه برگزار کرده است. بمناسبت حضور استاد محمود زنده رودی در نخستین جشنواره نورورزگان٬ گفتگویی با او انجام داده‌ایم.