رسیدگی به پرونده مهاجرتی همسران شهروندان کانادایی سریع‌تر می شود

Submitted on جمعه, 03/03/2017 - 12:22

وزارت مهاجرت و شهروندی و پناهندگان کانادا روز سه شنبه ۷ دسامبر اعلام کرد زمان رسیدگی به پرونده مهاجرتی همسران و وابستگان شهروندان و مهاجران را سریع‌تر خواهد کرد.
اقدام به رسیدگی سریع‌تر به پرونده این گروه از متقاضیان مهاجرت به کانادا٬ در نیمه اول سال جاری آغاز شده بود. تا پاییز امسال٬ پرونده‌هایی که در کانادا ارائه شده بود٬ تا ۱۵ درصد و پرونده‌هایی که در خارج از کانادا ارائه شده بود تا ۱۰درصد سریع‌تر از گذشته مورد بررسی و تصمیم‌گیری قرار گرفته بود. از روز ۷ دسامبر٬ زمان رسیدگی به پرونده‌های مهاجرتی افرادی که می‌خواهند به همسر یا خانواده خود در کانادا بپیوندند٬ بازهم سریع‌تر خواهد شد. زمان رسیدگی به اکثر پرونده‌های تقاضای مهاجرت از طریق ازدواج حدود ۱۲ ماه است.

افرادی که تاکنون پرونده‌های تقاضای مهاجرت خود را ارائه کرده‌اند تا ۱۲ ماه منتظر پاسخ نخواهند شد. بیشتر خانواده‌هایی که منتظر دریافت پاسخ در مورد وضعیت پرونده‌های مهاجرتی خود هستند حداکثر تا پایان ماه دسامبر جاری پاسخی از طرف وزارت امور مهاجرت٬ شهروندی و پناهندگان کانادا دریافت خواهند کرد. تا پایان سال ۲۰۱۷ بیش از ۶۴ هزار متقاضی از روند سریع‌تر رسیدگی به پرونده‌هایشان بهره‌مند خواهند شد.

آقای جان مک‌کالوم٬ وزیر امور مهاجرت٬ شهروندی و پناهندگان کانادا گفته است:« شهروندان کانادایی که با فردی که خارج از کانادا به دنیا آمده ازدواج می‌کنند دیگر نباید سال‌ها در انتظار آمدن همسران خود به کانادا باشند.» فرم‌های ساده‌تر تقاضای مهاجرت برای همسر از تاریخ ۱۵ دسامبر جاری در دسترس خواهد بود. در سال ۲۰۱۷ کانادا نزدیک به ۶۴ هزار همسر٬ شریک زندگی و فرزند تحت سرپرستی را بعنوان مهاجر و عضو وابسته به شهروندان و افراد مقیم در کانادا خواهد پذیرفت. در ده سال گذشته این رقم از حدود ۴۷ هزار تن در سال بیشتر نشده بود.