سهیل پارسا، “آرش” بیضایی را به تیرگان می‌برد!

Submitted on جمعه, 03/03/2017 - 12:42

قرار است نمایشنامه “آرش” اثر بهرام بیضایی، توسط سهیل پارسا، کارگردان صاحب‌نام ایرانی- کانادایی، در جشنواره تیرگان تابستان آینده، به زبان فارسی روی صحنه برود.

این خبر روز جمعه 28 اکتبر در مراسم معرفی تولیدات فارسی و انگلیسی کمپانی تاتری “مدرن تایمز استیج”، که بیست و هفت سال پیش توسط سهیل پارسا در کانادا تاسیس شده است، اعلام شد.  “مدرن تایمز استیج”، از زمان تاسیس تاکنون بیش از چهل نمایش در کانادا و چند کشور دیگر، به زبان‌های مختلف، به گارگردانی و بعضا نویسندگی سهیل پارسا، به روی صحنه برده است. آثار تاتری کمپانی “مدرن تایمز استیج” تاکنون برنده بیش از 60 جایزه مهم کانادایی و بین‌المللی در زمینه هنر تاتر بوده است.

سهیل پارسا در جامعه مهاجران ایرانی به کانادا نیز شخصیت و هنرمندی دوست داشتنی و محبوب است. سهیل پارسا، به‌رغم مشغله‌های هنری و حرفه‌ای فراوان علاوه بر تولید و اجرای چندین کار هنری به زبان فارسی برای کامیونیتی “باهمستان” ایرانی، داوطلبانه، بارها کلاس‌های آموزش تاتر برای جوانان و نوجوانان و علاقمندان به هنر تاتر برگزار کرده است.

در شب معرفی تولیدات فارسی و انگلیسی کمپانی تاتر “مدرن تایمز استیج” بخش کوچکی از نمایش “آرش” به زبان‌های فارسی، انگلیسی و اسپانیایی، توسط سهیل پارسا، “پیتر فاربریج” و “بئاتریز پیزانو”، دوتن از بازیگران برجسته تاتر کانادا و همکار سهیل پارسا اجرا شد. صدای آفرین منصوری، خواننده و آهنگساز ایرانی-کانادایی زمینه و همراه اجرای بخش کوتاه نمایشنامه “آرش” بود.

قسمت دیگری از برنامه معرفی تولیدات فارسی و انگلیسی کمپانی تاتر”مدرن تایمز استیج”، اجرای قطعه‌ای با عنوان رقص/ تاتر بود که توسط سهیل پارسا براساس اشعار فروغ فرخزاد ترکیب و طراحی شده است. برنامه کوتاه رقص/تاتر، که نمونه یکی از پروژه‌های تاتری سهیل پارسا در آینده است، توسط روشنک جابری، کارلا ملو و لی‌لیا لئون، بازیگران و رقصندگان کمپانی “مدرن تایمز استیج” اجرا شد.