جراحی چاق‌ترین زن جهان در هند

Submitted on جمعه, 03/03/2017 - 13:35

یک زن ۳۶ ساله مصری که گفته میشود چاق‌ترین زن جهان است و از بیست و پنج سال پیش از اتاقش بیرون نیامده است برای عمل جراحی و معالجه به شهر بمبئی در هندوستان منتقل شده است.

این زن که Eman Ahmed El Aty نام دارد از سن یازده سالگی مبتلا به چند بیماری شده که مهمترین آنها بیماری Lymphedema است که باعث تورم اندام‌های بدن و جمع شدن مایع لنف زیر پوست می شود. خانواده ایمان به شبکه خبری بی‌بی‌سی گفته‌اند او در زمان تولد پنج کیلو وزن داشته است اما از سن یازده سالگی به دلیل بیماری و چاقی زیاد همیشه بستری بوده است. دکتر Muffazal Lakdawala که یک جراح هندی ساکن بمبئی و متخصص درمان بیماری ایمان است٬ چند ماه پیش در تماس با خانواده ایمان پذیرفته بود که در صورت انتقال بیمار به شهر بمبئی او را رایگان جراحی و معالجه می‌کند.

خانواده ایمان با دو مانع بزرگ برای انتقال او به هند روبرو بودند. اخذ ویزا از سفارت هند در قاهره با توجه به عدم امکان حضور او در محل سفارت٬ برای انگشت‌ نگاری٬ و فراهم کردن هزینه سنگین آماده کردن اتاق عمل ویژه در بیمارستان و مسافرت با هواپیمایی مخصوص به هندوستان.  پس از چند هفته تلاش مشکل حضور در سفارت هند در قاهره با مداخله وزیر امور خارجه هندوستان حل شد و هزینه‌های تجهیز اتاق عمل ویژه و آماده کردن هواپیما برای انتقال بیمار با ایجاد یک کمپین همیاری مالی و جمع‌آوری حدود ۳۰۰ هزار دلار به سرانجام رسید.

پزشک معالج ایمان گفته است از آنجا که بیمارش علاوه بر چاقی بسیار زیاد از بیماری‌های فشارخون٬ از کارافتادن اندام‌های سمت راست بدن٬ مشکلات حرف زدن و تنفس و دیابت نوع ۲ نیز رنج می‌برد٬ حدود سه ماه وقت برای جراحی و معالجه او لازم است. پس از معالجه و بازگشت به مصر نیز ایمان به دو تا سه سال زمان نیاز دارد تا وزنش به زیر صد کیلوگرم برسد. ایمان را روز شنبه ۱۱ فوریه با یک هواپیمای باری که برای انتقال او آماده شده بود به هندوستان بردند. تخت مخصوصی که روی آن خوابیده بود را با جرثقیل به بیمارستان Saifee شهر بمبئی منتقل کردند و بستری شده است.