افزایش رفتارهای نژادپرستانه در تورنتو؟

Submitted on جمعه, 03/03/2017 - 07:28

دو رویداد آتش سوزی مشکوک٬ در مسجدی در شمال غربی تورنتو٬ و مشاهد نقاشی‌های دیواری به شکل صلیب شکسته نازی‌های آلمان٬ در یکی از کلاس‌های دانشگاه یورک٬در فاصله چند ساعت٬ آیا نشانه‌های مشخص افزایش و گسترش رفتارهای نژادپرستانه در یکی از بزرگترین شهرهای چند فرهنگی جهان است؟

به گزارش پلیس تورنتو٬ حادثه آتش سوزی که شامگاه سه شنبه ۲۸ فوریه در مرکز اسلامی Da’Wah در شمال غربی تورنتو رخ داد٬ مشکوک به نظر می‌رسد. پیداشدن یک کپسول گاز کوچک روی سقف مسجد٬ دلیل تردید پلیس برای اتفاقی نبودن آتش سوزی اعلام شده است. در این آتش سوزی به کسی آسیبی وارد نشده است. پلیس تورنتو٬ همچنین بامداد چهارشنبه اول مارس٬ درگزارش دیگری خبر داد در یکی از کلاس‌های درس دانشگاه یورک٬ نقاشی‌های دیواری (Graffiti) به شکل صلیب شکسته ( نشانه مشخص نازی‌های آلمان)٬ دیده شده است. پلیس از طریق بازبینی ویدیوهای ضبط شده توسط دوربین‌های مراقبت٬ تحقیقات خود را برای شناسایی فرد یا افرادی که این علامت‌های نژادپرستانه را در کلاس درس بر روی دیوار کشیده‌اند٬ آغاز کرده است.

دانشگاه یورک پس از این حادثه اعلام کرده است که هیچگونه رفتار ضد یهودی و نژادپرستانه در دانشگاه یورک تحمل نخواهد شد. مدیریت دانشگاه یورک همچنین گفته است با همکاری دانشجویان یهودی و گروه‌های دیگر محیطی امن برای همگان ایجاد خواهد کرد. دانشگاه یورک سومین دانشگاه بزرگ کاناداست که بیش از ۵۳ هزار دانشجو از فرهنگ‌ها و ملیت‌ها و باورهای گوناگون در آنجا تحصیل می‌کنند.